KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14641002

nr 1464 1002

Albert Johansson

(1926-1998), Sverige

Oljemålning, Signerad a tergo, "Konception". Olja på pannå, 91x123cm, yttermått inklusive ram: 95x127cm

Kondition: fläckar

Albert Johansson, svensk målare född 1926, död 1998.

Utrop:

20.000 kr

Såld:

14.000 kr

måndag 25 april 2022
kl 20:25:35

  • Klassiska
  • 25 apr

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Albert Johansson

Läs mer om Albert Johansson